Prečo nejem lieky

29.01.2014

Mám niekoľko dôvodov:

1. Považujem telo za dokonalý nástroj, ktorý sa dokáže opraviť sám, ak dostane minimálnu externú pomoc a najmä pokoj a priestor.

Ak ho navyše podporíte tým, že si budete vizualizovať želaný zdravotný stav, Vaše telo Vás k nemu dovedie. Jednoducho tam, kde je vôľa, je aj cesta.

Príklad z praxe: 41 ročný muž so spondylolistézou a protrúziami platničiek. Jednoduchým a najmä pravidelným cvičením zameraným predovšetkým na posilnenie strednej časti tela sa podarilo komplikácie eliminovať takmer úplne.

2. Myšlienky sú všemocné. Každá cesta začína prvým ... prvou myšlienkou:)

Ak je ňou naozaj túžba uzdraviť sa, uzdravíte sa. A chce to občas iba pravidelne a systematicky ísť si za svojim.

Príklad z praxe: 33 ročný muž s pretrvávajúcimi migrenóznymi bolesťami hlavy, závratmi a slabosťou. Už po prvej návšteve vymiznutie komplikácii na 3 týždne, po druhej na mesiac, po tretej na dva mesiace, dnes už chodí na masáž symptomaticky, podľa potreby.

3. Čas je faktor, ktorý zohráva dôležitú úlohu.

Občas sú zdravotné "problémy" len akýmsi nasmerovaním, ukazovateľom a netreba ich hneď radikálne riešiť. Ako prišli, tak odídu.

Príklad z praxe: 40 ročná žena, ktorá sa niekoľko týždňov pravidelne budila v noci v čase medzi 2 až 4 hodinou. Namiesto liekov začala čítať knihy a po hodine dvoch opäť zaspala. Komplikácie po čase zmizli, dnes je spánok plnohodnotný a neprerušovaný.

4. Každú chorobu a komplikáciu vnímam ako DAR.

Choroba ma núti hľadať riešenia, vzdelávať sa, bojovať, nevzdávať sa, meditovať, vizualizovať, jednoducho pracovať na sebe. Je až zarážajúce, kam Vás zdravotné komplikácie môžu doviesť.

Príklad z praxe: mňa moje bolesti chrbtice priviedli až sem - k napísaniu tohto článku, ale najmä k práci, ktorú milujem a okrem toho, že ma baví a živí, pomohla mi aj s mojimi problémami:)

5. Uvedomujem si prepojenie medzi fýzis a psyché.

Poznáte to pod názvom somatizácia - jednoducho po istom čase sa veci z psychiky začnú zhmotňovať na tele v podobe "chorôb". Darmo budem liečiť telo, keď chorý je duch, keď dokola opakujem tie isté vzorce chovania, ktoré ma nakoniec privedú k chorobe.

Príklad z praxe: 35 ročný muž trpiaci úpornou zápchou, bez nálezu. Po práci na vlastnej psychike (eliminácia obáv z nedostatku prejavujúca sa až lakomosťou, pochopenie súvislosti s detstvom, zmena prijímania života,...) je opísaný problém minulosťou.

6. Vnímam celý farmabiznis ako stroj na peniaze.

A tam, kde hrajú prím peniaze a finančné ciele, tam je obvykle obrovský tlak na ich dosahovanie a všetko ostatné ide bokom. Liečenie sa naozaj zúžilo hlavne na predpisovanie liekov, nie je výnimočné nájsť pacienta, ktorý denne berie aj desať rôznych druhov, pričom dva má predpísané na zdravotný problém, štyri na elimináciu nežiadúcich účinkov tých dvoch liekov a zvyšné štyri na elimináciu nežiadúcich účinkov tých štyroch predtým.

Príklad z praxe: 38 ročný športovec, burzitída pravého ramena. Po dvoch mesiacoch oddychu, jemného cvičenia spontánne vymiznutie problémov, dnes opäť športuje naplno, s upraveným tréningovým režimom so zakomponovanou regeneráciou.

7. Verím v placebo efekt.

Resp. v mechanizmus, ktorý sa za tzv. placebo efektom skrýva. Pretože ak verím (ergo naprogramujem si vedomie a podvedomie) na to, že ma vylieči aj čistá voda, tak sa tak stane. Lieky, terapie, doplnky výživy... považujem len za nositeľov informácie, za kľúče k dverám toho najmocnejšieho nástroja s neobmedzenými uzdravovacími možnosťami - k svojej duši.

8. Priznávam sa, som skeptik, čo sa týka reálnej vstrebateľnosti a využiteľnosti liečiv.

Poviem príklad: trápia Vás kríže. Dáte si tabletku od bolesti. Účinná latka však neovplyvňuje len zdroj bolesti, ale celý nervový systém ... A to tým, že inhibuje produkciu niektorých neurotransmiterov (toľko z oficiálnych zdrojov) ... Záver nech si urobí každý sám.

Prosím Vás, aby ste tento článok vnímali ako môj pohľad na svet, v žiadnom prípade si neuzurpujem právo na neomylnosť a nikoho nenabádam, aby prestal užívať lieky.

Rešpektujem a vážim si prácu lekárov a hľadím na ich poslanie s úctou, najmä v tejto neľahkej dobe.

Pevne verím, že tak ako doteraz, nebudem nútený s konzumáciou farmák začať a prajem aj Vám plnohodnotný život a objavovanie jeho krás na ceste za sebapoznaním:) Ďalšie články nájdete tu

O autorovi

Volám sa Roland Habara a špecializujem sa na odstraňovanie bolestí chrbtice, končatín a migrén.

Problematike sa venujem komplexne a kladiem dôraz najmä na cielené cvičenie a úpravu pohybových stereotypov.

Aktuálne informácie nájdete na mojej Facebook stránke Masážna terapia - Roland Habara

Mohlo by vás zaujímať

Objednajte si terapiu

Najnovšie články na našom blogu

Prečítajte si, čo je nové
 

Privítal som ďalšieho klienta a na otázku, čo odo mňa potrebuje, odpovedal niečo v tom zmysle, že nedávno ma navštívil jeho známy s akútnou blokádou driekovej chrbtice. "No a vy ste ho ponaprávali a on už na druhý deň hral futbal a mňa bolia kríže už 5 rokov, tak ponaprávajte aj mňa, aby ma to nebolelo". Takéto očakávanie...

Možno aj tento obrázok spôsobil, že sa všeobecne považuje hlboký predklon za najnebezpečnejší pre driekovú chrbticu, špeciálne pre segment L5-S1. Aj keď mu nemožno uprieť istú informačnú hodnotu, takáto zjednodušená fyzikálna interpretácia vedie k mylným záverom. Pre lepšie pochopenie zaťaženia spodnej časti driekovej chrbtice potrebujeme pochopiť...

Ak vyjdeme z definície kĺbu ako pohyblivého spoja dvoch navzájom sa dotýkajúcich častí celku umožňujúceho obmedzený pohyb, potom sa na kĺb môžeme pozrieť ako na bod, okolo ktorého sa kosti otáčajú alebo v prípade fazetových kĺbov posúvajú. Primárnou funkciou kĺbu je teda pohyb, nie stabilizácia. Ak sa kĺb používa funkčne, t.j. ak je hlavne...