Ako prebieha terapia

E-knihy o bolestiach chrbtice

Rezervujte si termín na terapiu

Dôležité upozornenie

Priebeh terapie je INDIVIDUÁLNY, ako sú INDIVIDUÁLNE vaše komplikácie a ich príčiny. Preto je aj výber techník a čas potrebný na odstránenie vášho problému INDIVIDUÁLNY.

Nižšie popísaný priebeh terapie sa vzťahuje hlavne na terapiu Klasik. Terapia Premium je rozšírená o analýzu súvislostí.

Moje služby v žiadnom prípade nenahrádzajú odborný medicínsky postup, mali by byť chápané ako doplnok ku komplexnej lekárskej diagnostike a starostlivosti, ktoré by samozrejme mali predchádzať návšteve u mňa.

Každému sa snažím pomôcť podľa najlepšieho vedomia a svedomia, a keď to nejde okamžite, alebo váš problém posúdim ako prácu pre iného špecialistu, informujem vás o tom. V takom prípade sa snažím oboznámiť vás s možnosťami cieleného cvičenia alebo nasmerovať vás k inému odborníkovi, napríklad k fyzioterapeutovi, odbornému lekárovi operatérovi alebo osobnému trénerovi. 

1. Zhodnotenie stavu

Diagnostika ako základný nástroj

Po úvodnom zhodnotení stavu, nasleduje krátka diskusia o možných príčinách komplikácií a návod, ako sa im v budúcnosti vyhnúť. Ak máte akékoľvek zdravotné obmedzenia, či informácie, o ktorých by som mal vedieť, povedzte ich.

2. Uvoľňovanie celého tela

Odblokovanie chrbtice a končatín

Je bezbolestné a kontrolované, s ohľadom na prirodzenú anatómiu tela a je hlavne zamerané na medzistavcové priestory, kde postupne dochádza k ústupu tlaku platničiek na spinálne nervy. Výsledkom je okamžité alebo postupné vymiznutie bolestí chrbta a končatín.

3. Jednoduché cviky

Bez cvičenia to jednoducho dlhodobo nejde

Terapiu zvyknem doplniť predvedením jednoduchých cvikov, ktoré je potrebné cvičiť doma, aby nedošlo k opätovnému vzniku problému. Tu terapia obvykle končí a je na klientovi, ako sa ďalej zhostí svojej úlohy v celom procese. Je potrebné si uvedomiť, že je to úloha KĽÚČOVÁ. Jedine cieleným a pravidelným cvičením je možné eliminovať negatívny vplyv pohybových vzorov, ktoré viedli k problému.

4. Ďalšie techniky

Podporujú a rozvíjajú účinok uvoľňovania

Terapiu podľa potreby dopĺňam ďalšími technikami, spomeniem aspoň tie základné. Ak je to potrebné, používam postizometrickú relaxáciu, myofasciálne techniky, akupresúru, reflexnú terapiu, resp. masáž, samozrejme podľa druhu problému, ktorý treba riešiť. Ich nasadenie je individuálne a aj samotný výkon podlieha výhradne cieľu terapie - nastoliť rovnováhu v organizme a podporiť samoliečiace procesy.


Hľadáte na mojej stránke niečo konkrétne? Informácií je tu dosť - skúste do vyhľadávania zadať napr. migréna, cviky, bolesti chrbtice, hernia, krčná chrbtica, platničky ... 

Mohlo by vás zaujímať

Objednajte si terapiu