Jediný liek na bolesti

27.07.2014

Predstavte si kulturistu - Váš pohľad kĺže zo širokých ramien, cez mohutné bicepsy, prebehne krížom cez prsia, na ktorých by sa snáď aj dieťa dalo odchovať, pomaly sa spúšťa na múr z tehličiek, ovíja úzky driek a nakoniec s povzdychom skončí na silných nohách.

Teraz si predstavte orchester - dokonalý súzvuk veľkého množstva navzájom odlišných nástrojov, z ktorých každý hrá trošku niečo iné a výsledkom je predsa len ... harmónia skladby.

A čo tak karatista? Bojové cvičenie jednotlivca, to je dokonalá súhra rokmi driny vycvičeného tela a pokoja v duši, ktorá sa dá získať snáď len tým istým - rokmi.

Čo majú tieto tri obrazy spoločné?

PRAVIDELNOSŤ.

Odpusťte mi tú trochu teatrálnosti na úvod :)

Asi mi každý z Vás dá za pravdu, koniec koncov život v tejto realite to aj dokazuje, že na to, aby človek dosiahol dokonalosť v čomkoľvek, čomu sa venuje, je v prvom rade potrebné, aby na tom neustále pracoval. Či je to športovec alebo hudobník, nezaobíde sa bez dennodenného, prípadne PRAVIDELNÉHO tréningu.

PRAVIDELNOSŤ je zázračným liekom aj na zdravotné problémy, chrbticu nevynímajúc.

Ak potrebujete dobudovať svaly, musíte svalstvo PRAVIDELNE preťažovať. Ak potrebujete uvoľňovať stuhnutý chrbát, musíte to robiť tiež PRAVIDELNE. Ak chcete byť klavírnym virtuózom, neostáva Vám nič iné, iba každý deň PRAVIDELNE DO úmoru cvičiť.

PRAVIDELNOSŤ je kľúč od dverí zdravia.

PRAVIDELNE po terapii dostávam tú istú otázku "Ako často mám chodiť?". Ja na ňu rovnako pravidelne odpovedám "Nie je až tak dôležité aký je interval, ale dôležité je, aby bol PRAVIDELNÝ".

Viete prečo?

Pretože profylaxia je jednoduchšia a menej nákladná ako odstraňovanie havárií.

Pretože PRAVIDELNÁ údržba si vyžaduje menšie zásahy a býva menej bolestivá.

Pretože PRAVIDELNOSŤ Vás zbaví bolestí a žijete úplne komfortne.

Pretože počas PRAVIDELNÝCH terapií sa odchytia problémy, ktoré sa už začali tvoriť, ale Vy o nich ešte neviete, keďže len 18% nervového tkaniva sprostredkúva bolesť, takže v 4 prípadoch z 5 Vám na spinálne nervy už tlačí stavec alebo platnička, ale Vy o tom ešte nemáte ani potuchy.

Pretože PRAVIDELNÉ absolvovanie terapie má na Vašu psychiku blahodárny účinok, lebo robíte pre seba a svoje zdravie .. aspoň niečo.

Pretože PRAVIDELNOSŤ umožňuje Vášmu telu oveľa lepšie a účinnejšie regenerovať.

Bohužiaľ, PRAVIDELNE sa vo svojej praxi stretávam s rovnakou situáciou. Príde človek s bolesťami, dostane pomoc, rady ako ďalej, informáciu o tom, že najlepšie by bolo prísť opäť o mesiac, a on majúc ešte v živej pamäti bolesti, s ktorými prišiel, sľúbi, že bude chodiť PRAVIDELNE a v tej chvíli to myslí úplne vážne (aspoň tomu verím). Lenže bolesti zmiznú a človek veľmi rýchlo zabudne ... A potom príde o polroka s vystupňovanými problémami.

Zapamätajte si - PRAVIDELNOSŤ je prednostne na Vašej strane. Vášmu terapeutovi v konečnom dôsledku tiež šetrí energiu ...

A to najdôležitejšie na záver - PRAVIDELNÝ šport má zázračný účinok na predĺženie intervalu PRAVIDELNÝCH návštev Vášho terapeuta :)

Aký je Váš názor? Ďalšie články nájdete tu

O autorovi

Volám sa Roland Habara a špecializujem sa na odstraňovanie bolestí chrbtice, končatín a migrén.

Problematike sa venujem komplexne a kladiem dôraz najmä na cielené cvičenie a úpravu pohybových stereotypov.

Aktuálne informácie nájdete na mojej Facebook stránke Masážna terapia - Roland Habara

Mohlo by vás zaujímať

Objednajte si terapiu

Najnovšie články na našom blogu

Prečítajte si, čo je nové
 

Prirodzenou snahou každej bytosti cítiacej bolesť, je zbaviť sa jej. Bolesť je obmedzujúca, frustrujúca, zlá, zákerná ... tých adjektív by sme našli požehnane. Bolesť je pritom evolučný dar, mechanizmus určujúci limity nášho tela a chrániaci nás pred poškodeniami až smrťou. Nebyť bolesti, zničili by sme svoje telo okamžite, pretože by nás v...

Poškodené platnčky L4-L5 a L5-S1 v driekovej chrbtici majú jednu z najväčších prevalencií v štatistikách porúch chrbtice. Dôvody sú prosté a odrážajú nielen nároky evolúcie, ktorá ľudské telo dostala až do polohy vzpriamenej, čím vystavila driekovú chrbticu enormným silám, ale aj potreby doby, ktorá nás tlačí do vynútených polôh pri výkone práce....

Rehabilitácia chrbtice a kĺbov je komplexná odborná disciplína vyžadujúca adekvátne znalosti a prístup. V procese regenerácie hrá kľúčovú úlohu niekoľko faktorov, a ak má byť úspešná, je potrebné ich adresovať všetky. Celou mojou praxou, ktorej poznatky vkladám do článkov, rezonuje niekoľko základných chýb pri rehabilitácii chrbtice a neustále...