Ako som testoval matrac

04.10.2015

Určite poznáte môj kritický postoj k zázračným prostriedkom, od aloe vera až po matrace, ktoré vás majú zbaviť trápenia. Nuž odopieraného najväčší krajec a tak som aj ja dostal šancu od života na vlastnej koži vyskúšať, ako to funguje - v mojom prípade matrac.

Nedávno ma navštívil zástupca spoločnosti Geovital, ktorá okrem iného ponúka aj špeciálne matrace. O spoločnosti si prečítajte na webe, ponúka široké portfólio služieb a tovarov.

Prvý dojem veľmi dobrý. Zástupca spoločnosti, pán Ing. Dudra mi najprv napísal a slušne a vecne požiadal o stretnutie. Väčšinou sa stretnutiam tohto druhu vyhýbam, každú chvíľu mi niekto ponúka niečo, čo vôbec nechcem a robí to navyše nátlakovým systémom, lebo potrebuje predať. Pánovi Dudrovi sa podarilo eliminovať môj odpor jednoduchým spôsobom - nič mi neponúkal, požiadal ma iba o rozhovor a ponaprávanie chrbtice :)

Tak som súhlasil. Z rozhovoru sa vyvinulo príjemné stretnutie, kde sme sa dohodli, že otestujem matrac, ktorý spoločnosť ponúka v takmer nezmenenej forme už roky. Dopredu som niekoľkokrát upozornil na fakt, že môj postoj k týmto veciam je naozaj kritický, na čo druhá strane reagovala úsmevom a replikou "Práve takéhoto človeka potrebujem". Jednoducho profík a najmä odvážny, keď oslovil práve mňa :)

Matrac mi pán Dudra doviezol až domov a ja som 10 dní testoval. Snažil som sa byť objektívny, nestranný a pristupoval som k úlohe, ako k novému zaujímavému projektu.

Výrobca na svojej stránke https://sk.geovital.com/ deklaruje stretch efekt, t.j. "Váhou tela sa lamely šikmo sklápajú. Dochádza k zväčšeniu dotykovej plochy, čo následne vyvolá trakčný efekt /natiahnutie krčnej a driekovej časti/, proporcionálne zodpovedajúci hmotnosti tela. Cieľom je vyvolanie negatívneho ťahu od -0,8 do -1 kg v chrbtici. Na základe našich vlastných pozorovaní, vo väčšine prípadov Geovital matrac poskytuje úľavu od bolesti až na 48 hodín. To je dostatočné pre bežný, každodenný život."

Ďalšie podrobnosti si prečítajte na stránke, teraz moje vlastné skúsenosti:

- Môj zdravotný stav pred testovaním bol celkom dobrý. Len mierne tlaky v oblasti drieku, to zažívam pomerne často.

- Bolesti drieku zmizli po 3 dňoch

- Zhruba v tomto čase sa objavili bolesti medzi lopatkami

- Matrac je mäkší, na aký som zvyknutý, ale po týždni som si zvykol a potom mi už prišiel úplne prirodzený

- Materiál je kvalitný, deformácie sa po odťažení stratia takmer okamžite

- Spal som dobre, bez rušivých vplyvov

- Pohodlie, komfort, príjemný pocit trakcie, najmä keď človek leží celou plochou chrbta na matraci

- Ráno som vstával odpočinutý a v kondícii

Priznám sa, bol som milo prekvapený skúsenosťou. Aj napriek tomu, že ma chytila hrudná chrbtica, čo pripisujem skôr prudkej zmene počasia a dlhodobým kostrovým komplikáciám, som sa cítil výborne. Mne vyhovujú skôr tvrdšie matrace, ale zvykol som si veľmi rýchlo aj na tento. Do akej miery môžem vymiznutie bolestí drieku pripisovať práve matracu, netuším. Tak ako ho nechcem "viniť" z bolestí hrudnej chrbtice, tak ho nechcem ani glorifikovať.

Pravda bude zrejme kdesi uprostred. Zopakujem znovu to, čo som povedal aj zástupcovi spoločnosti Geovital - gro úspechu pri liečbe chrbtice spočíva predovšetkým v správnej životospráve, v cvičení, pravidelnej starostlivosti o svoje telo a dušu. Matrac, podobne ako podhlavník má z môjho pohľadu funkciu pomocnú, podpornú a ich úloha by sa nemala preceňovať, ale ani bagatelizovať.

Ak to mám zhodnotiť celkovo, tak Ing. Dudru odporúčam. Profesionálne jednanie, korektné a slušné vystupovanie a žiadny nátlak na zakúpenie výrobku, to sú dnes atribúty, s ktorými sa v obchodnej sfére takmer nestretnete. Pretože každý chce predávať čo najviac.

Pán Dudra je podobného rangu ako ja - odprezentuje vám službu a nechá na vás, aby ste sa rozhodli, či vám vyhovuje.

Na záver - môžem vám odporučiť len to, čo som na vlastnej koži zažil. Čiže matrac a takisto spoluprácu so spomínaným zástupcom spločnosti Geovital. Kontakt na neho nájdete na oficiálnej stránke, neváhajte sa ho opýtať všetko, čo vás zaujíma, rád odpovie.

Zároveň touto cestou ďakujem Ing. Dudrovi zo spoločnosti Geovital za unikátnu skúsenosť a je mi trochu ľúto, že som nemal k dispozícii viacej času na lepšie zhodnotenie. 10 dní je naozaj málo na dostatočné posúdenie... Ďalšie články nájdete tu

O autorovi

Volám sa Roland Habara a špecializujem sa na odstraňovanie bolestí chrbtice, končatín a migrén.

Problematike sa venujem komplexne a kladiem dôraz najmä na cielené cvičenie a úpravu pohybových stereotypov.

Aktuálne informácie nájdete na mojej Facebook stránke Masážna terapia - Roland Habara

Mohlo by vás zaujímať

Objednajte si terapiu

Najnovšie články na našom blogu

Prečítajte si, čo je nové
 

Prirodzenou snahou každej bytosti cítiacej bolesť, je zbaviť sa jej. Bolesť je obmedzujúca, frustrujúca, zlá, zákerná ... tých adjektív by sme našli požehnane. Bolesť je pritom evolučný dar, mechanizmus určujúci limity nášho tela a chrániaci nás pred poškodeniami až smrťou. Nebyť bolesti, zničili by sme svoje telo okamžite, pretože by nás v...

Poškodené platnčky L4-L5 a L5-S1 v driekovej chrbtici majú jednu z najväčších prevalencií v štatistikách porúch chrbtice. Dôvody sú prosté a odrážajú nielen nároky evolúcie, ktorá ľudské telo dostala až do polohy vzpriamenej, čím vystavila driekovú chrbticu enormným silám, ale aj potreby doby, ktorá nás tlačí do vynútených polôh pri výkone práce....

Rehabilitácia chrbtice a kĺbov je komplexná odborná disciplína vyžadujúca adekvátne znalosti a prístup. V procese regenerácie hrá kľúčovú úlohu niekoľko faktorov, a ak má byť úspešná, je potrebné ich adresovať všetky. Celou mojou praxou, ktorej poznatky vkladám do článkov, rezonuje niekoľko základných chýb pri rehabilitácii chrbtice a neustále...